English version | Česká verze

Kurzy pro děti

Street Dance

Street Dance

6-10, 8-12, 10-14 a 12-16 let

Tímto názvem označujeme styl, který je souhrnem a syntézou starších tanečních forem, jak vznikaly formovány hudebním vývojem. Ve Street Dance rozlišujeme tzv. starou a novou školu (old- a new school). Ve „staré škole“ jsou obsaženy styly jako Hype, Lockin‘, Poppin‘, Break – taneční styly s velkou energií, rychlými tempy, s množstvím skoků a výskoků. Nová škola je především Hip Hop, reflektující zpomalenou a zklidněnou hudbu „old school“ stylů, volnější tempa a dále tzv. New Style, reagující na další elektronizaci hudebního zvuku nahrávek.

Záleží na každém lektorovi, kterých stylů ve svém Street Dance používá a jak je kombinuje. Velmi populární je pro začínající zájemce např. Street Dance, akcentující Hip Hop a prvky z Video Dance – stylu s výukou variací známých z videoklipů.

Street Dance je pro všechny věkové kategorie. Dokáže se jim dobře přizpůsobit stupněm vyučované náročnosti. Tančí se na Hip Hop music, Funky, R’n’B, soulovou hudbu. Často hranými interprety jsou Missy Elliott, Usher, Busta Rhymes, Beyoncé a další.

Na hodinách se zájemci naučí – po úvodním warm-upu – základní prvky a kroky a jejich spojování do tanečních variací, budou pracovat na zlepšení pohybové koordinace, izolaci pohybů jednotlivých částí těla a jejich uvolnění strečinkem. Ve druhé části lekce se pak pracuje na tvorbě konkrétní taneční choreografie.

Ve Street Dance nejde o to, zapotit se a vybít energii jako ve fitness. Důraz je kladen na rozvoj tanečního projevu, pohybovou paměť a celkovou tělesnou flexibilitu a kondici. Vzhledem k vyhraněnosti tohoto stylu – nejen v tanci, ale i v hudbě a oblékání – si každý dotvoří svoji vlastní image a může zažít při tanci jedinečný pocit uvolnění a štěstí.

Doporučené vybavení: sportovní oblečení a sálová obuv se světlou podrážkou.

Lektoři