English version | Česká verze

Kurzy a lekce pro dospělé

Reggaeton

Reggaeton

začátečníci

kurzy & Open Class

Pikantní, plný energie a sexy - tento žhavý tanec na latinskou dance-music má své kořeny v hip-hopu, latinských tancích a v reggae. Je plný smyslných pohybů a sebevědomého projevu tanečníků. V tomto tanci můžete naplno ukázat, co ve vás je. Splyňte s jeho rytmem a specifickými beaty.

Kořeny tohoto tance sahají do 70. a 80. let v Panamě, ale největší popularity reggaeton dosáhl na konci 80. let v Portoriku. Tanec mísí prvky reggae a dancehallu s dalšími styly, typickými pro Latinskou Ameriku, jako jsou bomba, plena, salsa, merengue, latin pop, cumbia a bachata, stejně jako hip hop, R&B a další. Někdy se také Reggaeton nazývá "latino hip hop". Tanec má specifický rytmus a beat, označovaný jako "Dem Bow". V Portoriku, kde se tento tanec proslavil, působí největší reggaetonová komunita. Největší rozmach tanec zaznamenal v roce 2004, kdy výrazněji pronikl do Spojených států a do Evropy, kde se záhy stal velmi populární.

Pro správnou techniku reggaetonu musí být tanečníci dostatečně pružní a v kondici. Na hodinách je proto velký důraz kladen na řádné zahřátí (warm up) a protažení těla (stretching). Velmi důležité jsou také uvolněné a flexibilní pohyby boků.

Abyste se dostali do správné reggaeton nálady, poslouchejte jeho nejlepší interprety:
Daddy Yankee a jeho album "Barrio Fino". Jeho největšími reggaetonovými hity byly "La Gasolina", "Lo que pasó pasó" a "Tu Príncipe".
Dalšími jsou pak hudebníci jako Don Omar, Wisin y Yandel, Zion nebo Tony Dize.

Odkazy

Lektoři