English version | Česká verze

Kurzy a lekce pro dospělé

Street Choreo

Street Choreo

začátečníci

Lekce Street Choreo pracuje s technikami Street Dance, které budou náplní výuky jednotlivých lekcí. Současně budeme také tvořit choreografie nebo jednoduché vazby.

Street Dance vznikl v USA a obsahuje nespočet dílčích stylů. Jedním ze zásadních je Hip Hop. Tančí se na hiphopovou hudbu, na R’n’B-, Soul-, Rap- a Drill music a další. K základnímu stylu budeme postupně přidávat další techniky – House, Krump, Experimental, aj. V jednotlivých lekcích se vždy naučíme novou krátkou choreografii a společně si ji užijeme. V rámci výuky bude možné zaměřit se více na individuální přístup, rozebírat pečlivě techniku jednotlivých kroků, častěji opakovat a tím usnadnit výuku jednotlivých choreografií.

Kouzlo Chorea lekcí je ve schopnosti zatančit co nejlépe v daný moment naučenou sekvenci pohybu. Nezáleží tolik na vytříbené technice, ale na správném využití daného okamžiku. Některé techniky budou rozebírány hlouběji, ale lekce bude zaměřena především na nácvik krátkých choreografií v optimální interpretaci. Nálady choreografií se budou měnit od Hip Hopu přes R’n’B po komerčnější hudbu. Budeme střídat mužnější a ženštější pojetí pohybu. Zde může každý tanečník pro sebe objevit to pravé.

Rozhýbat si tělo, užít si super okamžiky a odhodit běžné starosti patří k dalším benefitům těchto lekcí.

Lektoři