English version | Česká verze

Lektoři

Cemerek Jarek

Cemerek Jarek

Jazz Dance

pedagog, tanečník a choreograf

Renomovaný choreograf, pedagog a tanečník, působící po celém světě. Na podzim 2023 dával své master class na nejprestižnější umělecké škole světa – Juilliard School v New Yorku a choreografoval v Bostonu. Je zván také do porot mezinárodních tanečních soutěží. Za svou práci byl několikrát oceněn, naposledy získal mimořádně ocenění coby profesor na Univerzitě A. Brucknera v Rakousku.

Svou uměleckou kariéru zahájil jako tanečník klasického baletu a postupně přešel na současný tanec. Po prvních angažmá v Ostravě a Praze působil jako tanečník v zahraničí, a to v Tanztheater Wien, Compagnie Thor v Bruselu, Willi Dorner Compagnie ve Vídni, Stadttheater Bern, v Královské opeře v Londýně a mnoha dalších soborech.

V divadle Sadler's Wells Theatre v Londýně představil svou choreografii Void vytvořenou pro taneční soubor BalletBoyz. (J. Cemerek byl vybrán ze 160 choreografů.) Coby choreograf byl pozván do Juilliard School v New Yorku a vyučoval zde také ve slavné Steps on Broadway. Na základě vítězství v konkurzu působil coby pedagog na New Zealand School of Dance. Na české taneční scéně získal ocenění Tanečník roku a jeho choreografie Void Amongst Humans bylo oceněno jako Taneční dílo roku. V Praze vytvořil coby autor námětu, choreograf a režisér vícežánrové dílo The Loser(s), které bylo po devítiletém uvádění nastudováno s novým obsazením.

Jako pedagog nebo choreograf dále spolupracoval s mnoha tanečními institucemi a festivaly, včetně DV8, Ballet Junior de Geneve, Carte Blanche, Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris et de Lyon, New Zealand Dance Company, Gothenburg Opera Dance Company, Korea National University of Arts, Dance School of Shangai Theatre Academy, KHiO Oslo, Skanes Dance Theater, Codarts Rotterdam, Dance New Amsterdam and Peridance v New Yorku, Palucca Schule v Drážďanech, Balettakademien Göteborg, The Place in London, the Royal Ballet School in Holstebro (Dánsko), Iceland Dance Company, NorrDans (Švédsko), Lenka Vagnerová Dance & Company a mnoha dalších.

Více na:
www.jarekcemerek.com

Účastníci kuzu o lekcích

Dobrý den, paní Ottová,

jen bych Vám opravdu velice ráda poděkovala za NAPROSTO DOKONALÉHO LEKTORA dnešního Jazz dance!!! :-)
Mé nadšení je určitě znásobené delší taneční pauzou, ale já jsem tak nadšená, ta energie a skvělá nálada, kterou dokázal pan Cemerek z každé tanečnice dostat, to bylo dokonalé. :-)
Ještě jednou veliké díky a přeji pěkný večer.

Lenka Gvuzdová

Související kurzy

Jazz Dance