English version | Česká verze

Lektoři

Manková Mirka "Miru"

Manková Mirka "Miru"Lektor a tanečník

Tančí od dětství, kdy začínala s disco dance. Od r. 2013 působí ve street dance skupině Afresh Dance Community, se kterou soutěžila i v zahraničí na Hip Hop Unite (ME v malých skupinách) nebo World of Dance (Paříž, Berlín).

Pravidelně se vzdělává na lekcích a tanečních workshopech s českými i zahraničními lektory jako jsou Henry Link, Buddha Stretch, Hiro, Shannon Wichway Sha, Chris Shake Mathis a mnoho dalších.

Věnuje se především stylům hip hop, house dance, dancehall a afro. Za důležité ale považuje komplexnost výuky, proto jsou pro ni důležité i styly jako poppin, lockin či waacking.

Pravidelně se účastní tanečních kempů jako Street Dance Kemp (SDK Europe) nebo Groove days, festivalu La Primavera social dance festival se styly jako je salsa, bachata, zouk aj. Africké styly si zamilovala na Afrouhouse & KuduroMania festivalu v Polsku.

V Afresh Dance Community je od r. 2017 lektorkou dětského, juniorského i dospělého soutěžního týmu.

Účinkovala např. v zahajovací show Star Dance – Hvězdy tančí pro paraple (ČT), byla projektů Landscape festival, Náplavka k světu či tanečního video projektu MURAKAMI.

Související kurzy

Dancehall
Hip Hop soutěžní tým
Street Dance